Egy otthon, mint működő gépezet (II. rész)
Minden egyes karcolás és horpadás jól látszik, melyek elmesélik a konténer épület elemeinek hányattatott történetét.
A konténereket úgy helyezték el, hogy a bennük kialakított helyiségek, mint például a hálószobák, fürdők, raktárhelyiségek és a nappali, a nélkül keljenek életre, hogy az alap szerkezet megjelenéséhez, eredeti formájához komolyabb mértékben hozzá kelljen nyúlni.
A konténerek szerkezetén csak olyan változtatásokat eszközöltek, melyeket nem lehetett kikerülni, így például a szükséges szellőzés, vagy elektromos és mechanikus rendszerek lettek külön kiépítve.
Az építkezés négy lépésben lett kivitelezve, miknek következtében összeállt az egész.
Az első egy beton alap elkészítése volt, a fém elemek megtartásához, melyek a második fázisban kerültek behelyezésre. A harmadik lépésben elkészültek az acél kereszt rudak, melyek a konténereket összekötve támasztják alá a tetőszerkezetet. Végül a helyükre kerültek a csigák és sodronykötelek, melyek a másodlagos tetőszerkezetet támogatják és az elülső üvegfalakat, melyek elkerítik a konténerek közötti teret.
A járófelületeket fa deszkákkal borították, a burkolatok és csatornák pedig egy kis melegséget csempésznek az egyébként üveg, beton és korrodált fém által uralt konténer épületbe.